در تولید این چای قبل از پلاس با بخار آب یا عبور برگهای سبز چای از آب جوش، آنزیم ها را غیرفعال کرده و عملیات تخمیر را متوقف می کنند درنتیجه رنگ چای تا آخرین مرحله سبز باقی می ماند.

انواع چای سبز:

چای سبز چای سبز چای سبز چای سبز

چای مروارید چینیبرگهای سبز چای قبل از خشک شدن با دست پیچیده شده و به صورت مروارید درمی آید. این چای از نوع بدون تخمیر و سبز می باشد و فرایند دم کردن مثل چای سبز است.

گل چایچای تركيبي هنري از پیچيدن برگهاي سبز چاي به دور طيف گسترده اي از گل ها از جمله زنبق، ياس، تاج خروس و گل هميشه بهار است كه در زمان افتادن در آب داغ، در فرايندي همچون شكفته شدن غنچه هاي گل، گشوده  و باز مي شوند. براي تهيه اين چاي، معمولا از ليوان كريستال و شفاف استفاده مي شود، يك عدد گل چاي را داخل ليوان انداخته و آب داغ را بر روي آن بريزيد، اجازه دهید 3 الي 5 دقيقه دم بكشد.

چای سبز جاسمینچای سبز با گل جاسمین می باشد که نوعی یاس چینی است و از نظر طعم شبیه بهارنارنج می باشد.

چگونگي دم كردن چاي سبز : دماي آب در اين حالت بايد ۸۵۸۰ درجه سانتي گراد باشد. ترجيحا بهتر است قوري چاي پيش از دم كردن چاي گرم گردد. چای با کیفیت تر، طعم بیشتری داشته و کمی شیرین است و طعم تلخ ندارد. دمای دم کردن بسیار مهم است، اگر بیش از حد داغ باشد دم کرده تلخ شده و طعم خوب آن کاهش می یابدآنتی اکسیدانها در دماهای نزدیک به نقطه جوش از بین میروند و چای مقداری از کیفیت خود را به خاطر پخته شدن برگها، از دست میدهد.

 چای اولانگ یا اژدهای سیاه:

فرآوری چای اولانگ:

در این چای نیمی از عملیات تخمیر انجام می شود چای نیمه تخمیر (نیمه اكسید شده) است. تخمیر برگ پس از عملیات مالش، نیمه تمام می ماند و برگ چای كاملا تخمیر نمی شود. درنتیجه رنگ و رویت آن قهوه ای مایل به سبز و رنگ مایع و دم کرده آن روشن تر از چای سیاه است. این نوع چای بیشتر در چین، ژاپن و تایوان مصرف می شود.

چای اولانگ نیز به وسیله اكسیداسیون ناقص برگ های چای به عنوان بخشی از فرایند حد واسط تهیه چای سیاه و سبز تولید می شود. این نوع چای نیمه تخمیر شده از چای سبز قوی تر و از چای سیاه ملایمتر است و اغلب با رایحه یاسمن، یاس، برگ گل رز خوشبو می شوند. این نوع چای دراصل متعلق به چین می باشد ولی نوع مرغوب آن در تایوان تولید می شود.

انواع چای اولانگ باید در دمایی بین 90 تا 100 درجه سانتیگراد دم شود.

چای سفید یا چای شاهانه

این چای فقط از غنچه چای تهیه می شود این جوانه ها در غلاف پرز مانند نقره ای رنگی احاطه شده است.  فرآوری آن مثل چای سبز است.

چای سفید باید با آب 75 تا 85 درجه سانتیگراد (185 درجه فارنهایت) آماده شده و حدود چهار دقیقه دم بکشد. رنگ حاصل از آن زرد کمرنگ و درخشان با کرکهای سفید شناور است که نور را منعکس میکنند. معمولا حدود 2 تا 2.5 گرم چای در هر 200 میلی لیتر آب یا حدود 1.5 قاشق چای خوری چای سفید برای هر فنجان مورد استفاده قرار میگیرد. بسیاری از افراد، ترجیح میدهند این چای را به مدت 10 دقیقه دم کنند تا رایحه معطر آن خارج شود. چای با کیفیت تر، طعم بیشتری داشته و کمی شیرین است و طعم تلخ ندارد. دمای دم کردن بسیار مهم است، اگر بیش از حد داغ باشد دم کرده تلخ شده و طعم خوب آن کاهش می یابد. آنتی اکسیدانها در دماهای نزدیک به نقطه جوش از بین میروند و چای مقداری از کیفیت خود را به خاطر پخته شدن برگها، از دست میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه سایت انجمن استادان چای ایران

خبرنامه سایت انجمن استادان چای ایران

برای دریافت آخرین اخبار در مورد برگزاری کلاسهای آموزشی و مسابقات انجمن استادان چای ایران کافیست در خبرنامه سایت عضو شوید

You have Successfully Subscribed!